Policjanci pracują na miejscu wypadku na Piaśnicy - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracują na miejscu wypadku na Piaśnicy

Data publikacji 08.08.2019

Policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku na Piaśnicy w pobliżu skrzyżowania na Kniewo. Kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Dziś rano około godziny 8.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na Piaśnicy na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą na Kniewo. Mundurowych zawiadomił o zdarzeniu policjant z Pucka, który będąc na urlopie, przejeżdżał tamtędy i zauważył samochód w rowie. Natychmiast zatrzymał się by sprawdzić co się stało i wezwał pomoc. Po wezwaniu policjantów oraz straży pożarnej, funkcjonariusz zabezpieczył miejsce zdarzenia, próbował wydostać kierowcą z samochodu i udzielić mu pomocy, jednak nie było takiej możliwości. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z wejherowskiej drogówki, technik kryminalistyki, a także straż pożarna i pogotowie. Kierowca został wydobyty z rozbitego samochodu. Ranny 23-latek został przetransportowany do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-letni kierowca prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na pobocze i zatrzymał się w rowie. Samochód został mocno zniszczony, mężczyzna był w nim zakleszczony. Na miejscu policjanci wykonują oględziny, zabezpieczają miejsce zdarzenia i zabezpieczają dokumentację fotograficzną, wszystko po to by dokładnie wyjaśnić jak do tego wypadku doszło.

Apelujemy do kierowców o bezpieczną i rozważną jazdę zgodnie z przepisami i zasadami bezpieczeństwa. Kierowco, noga z gazu!