Wiadomości

Zderzenie dwóch aut na drodze krajowej nr 22- policjanci apelują o ostrożność!

Data publikacji 07.08.2019

We wtorek policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze krajowej nr 22 między Królewem a Starym Polem doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Chevrolet podczas nieprawidłowego wyprzedzania najechał na tył pojazdu marki Peugeot, który skręcał z drogi krajowej w kierunku Kraszewa. Cztery osoby zostały przewiezione do szpitali, z których po przeprowadzonych badaniach zostali zwolnieni. Policjanci apelują o ostrożną, rozważną i bezpieczną jazdę.

Wczoraj (6 sierpnia 2019 roku) około godziny 14.05 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu dwóch aut, do którego doszło między Królewem a Starym Polem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą do Kraszewa. Natychmiast na miejsce skierował policjantów z Posterunku Policji w Starym Polu i patrol ruchu drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że 81-lietni kierowca samochodu marki Chevrolet Trax, jadąc w kierunku Elbląga, podczas nieprawidłowego wyprzedzania najechał na tył pojazdu marki Peugeot 407, który skręcał z drogi krajowej w kierunku miejscowości Kraszewo. W wyniku zderzenia pojazd marki Peugeot zjechał do rowu i dachował. Funkcjonariusze wykonali oględziny aut, miejsca zdarzenia, rozpytali uczestników, zbadali trzeźwość kierowców.

Cztery osoby podróżujące samochodami trafiły do szpitali, które po wykonanych badaniach opuścili. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze.

  • miejsce wypadku drogowego