Kolejni sprawcy kradzieży karty płatniczej w rękach policji - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kolejni sprawcy kradzieży karty płatniczej w rękach policji

Data publikacji 06.08.2019

Kryminalni ze Słupska zatrzymali 56-letnią kobietę i 36-letniego mężczyznę, których podejrzewali o przestępstwa kradzieży i kradzieży z włamaniem. Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że kobieta ukradła kartę płatniczą, płaciła nią za zakupy, a następnie przekazała koledze, który również używał tego środka płatniczego. Oboje usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

Na początku sierpnia br. słupscy policjanci zostali poinformowani przez mieszkankę powiatu słupskiego o kradzieży karty bankomatowej. Mundurowi ustalili, że sprawca zabrał kartę wyciągając ją z torebki pokrzywdzonej, a następnie kilkakrotnie płacił nią za zakupy. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionych przestępstwach i zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Ustalili, gdzie były dokonywane płatności, zabezpieczyli monitoringi, rozmawiali z potencjalnymi świadkami i wytypowali osoby, które nielegalnie używały skradzionej karty.

Zajmujący się tą sprawą kryminalni już kolejnego dnia ustalili, że sprawcą kradzieży może być 56-letnia mieszkanka powiatu słupskiego, która korzystała ze skradzionej karty w sklepie oraz pożyczała ją 36-letniemu mężczyźnie, który również płacił nią za swoje zakupy. Dzięki szybkiej interwencji kryminalnych podejrzewani zostali przewiezieni do komisariatu policji, gdzie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży. Przestępcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.