Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży paliwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży paliwa

Data publikacji 02.08.2019

W środę policjanci z Komisariatu z Kolbud (powiat gdański) zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa. Funkcjonariusze ujęli 24 i 21-latka w trakcie pościgu. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia, natomiast kradzież z włamaniem jest zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W środę po południu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o kradzieży paliwa ze zbiornika koparki, do której miało dojść na terenie jednej z miejscowości w gminie Kolbudy. Zgłaszający poinformował, że zobaczył dwóch mężczyzn podczas dokonywania kradzieży. Na jego widok wsiedli do auta i zaczęli uciekać. Poszkodowany ruszył za nimi  swoim samochodem. Dyżurny natychmiast wysłał patrol. Mundurowi rozpoczęli pościg. Mężczyźni w pewnym momencie opuścili swój pojazd i kontynuowali ucieczkę na piechotę. Policjanci po chwili ich zatrzymali. Okazało się, że są to 24 i 21-latek, mieszkańcy powiatu starogardzkiego. Stróże prawa ustalili, że jeden z mężczyzn może odpowiadać za szereg kradzieży paliwa z terenu powiatu gdańskiego i starogardzkiego. Usłyszeli oni już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat więzienia.

  • policjant