Wiadomości

Starszy sierżant Kacper Wrzask z gdańskiej drogówki w Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej

Data publikacji 01.08.2019

Policjant z Wydziału Ruchu Drogowego gdańskiej komendy, st. sierż. Kacper Wrzask w maju 2019r. powołany został do męskiej Reprezentacji Komendanta Głównego w piłce nożnej. Jest to ogromny sukces gdańskiego funkcjonariusza. Policjant ten jako drugi z województwa pomorskiego dołączył do tej drużyny.

W ramach obchodów 100 rocznicy powstania Policji Państwowej, pod koniec lipca na warszawskim stadionie Agrykola, odbył się mecz towarzyski reprezentacji polskiej Policji w Piłce Nożnej  Mężczyzn  z reprezentacją Policji Stanów Zjednoczonych z Nowego Jorku.

W skład drużyny Reprezentacji Komendanta Głównego Policji weszli policjanci z całego kraju, w tym z : KSP, KWP Katowice, KWP Kraków, KWP Łódź, KWP Radom oraz KWP Gdańsk. Województwo pomorskie reprezentował starszy sierżant Kacper Wrzask z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Warto dodać, że był jedynym funkcjonariuszem z naszego województwa w tej reprezentacji.

Podczas meczu rozegranego w dniu 27 lipca 2019r., reprezentacja polskiej Policji w starciu z drużyną z Nowego Jorku odniosła sukces, pokonując rywala 5:1.

Od momentu powołania do reprezentacji, nasz kolega Kacper Wrzask jako zawodnik  męskiej Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w maju br. wziął udział w światowych mistrzostwach w piłce nożnej służb mundurowych, które odbyły się w Hiszpanii. Podczas tych rozgrywek drużyna z Polski zajęła 6 miesjce. Z kolei 11 czerwca  przy światłach reflektorów Stadionu Narodowego został rozegrany II Turniej o Puchar Prezesa PGE Narodowy. Zwycięzcami Turnieju została reprezentacja polskiej Policji w piłce nożnej mężczyzn pokonując wszystkich rywali bez straty bramek.  Jednego z wielu oddanych w tym dniu goli, strzelił starszy sierżant Kacper Wrzask z gdańskiej Policji.

Starszy sierżant Kacper Wrzask ma 26 lat, od 6 lat służy w Policji, od początku jestem funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku .