Umówiła się, a potem wyłudziła kilkanaście tysięcy złotych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Umówiła się, a potem wyłudziła kilkanaście tysięcy złotych

Data publikacji 31.07.2019

W wyniku pracy kryminalnych odpowiedzialności karnej nie uniknie 23-latka, która najpierw dodała na jednym z portali towarzyskich ogłoszenie, umówiła się z mężczyzną, a potem grożąc mu, wyłudziła kilkanaście tys. zł. Kobieta usłyszała zarzuty zmuszenia groźbą do określonego zachowania. Teraz grozi jej do 3 tal więzienia.

W połowie lipca policjanci z komisariatu we Wrzeszczu odebrali zgłoszenie dotyczące kierowania gróźb i wyłudzenia pieniędzy od zgłaszającego. Kwota, o jakiej zawiadomił mężczyzna to kilkanaście tys. zł.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy dokładnie sprawdzili korespondencję pokrzywdzonego z kobietą. Jak się okazało 23-latka, na jednym z portali randkowych dodała ogłoszenie, spotkała się z pokrzywdzonym i po tym, jak się rozstali, zażądała od niego kilkunastu tysięcy złotych.

Kobieta zagroziła, że przekaże rodzinie mężczyzny jego nagie zdjęcia. Mężczyzna pieniądze przelał na wskazane konto, jednak dla kobiety była to suma niewystarczająca i zażądała kolejnej kwoty. Tym razem jednak pokrzywdzony zawiadomił już Policję.

Kryminalni sprawdzili połączenia i korespondencję, sprawdzili również wszystkie informacje związane z tym zdarzeniem.

Wczoraj 23-latka została zatrzymana, usłyszała także zarzuty stosowania groźby i zmuszenia innej osoby do określonego zachowania.

Za to przestępstwo grozi kara więzienia do 3 lat.