Trwa policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Trwa policyjna akcja „Bezpieczne Wakacje”

Data publikacji 30.07.2019

Od 19 czerwca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w prowadzą działania „Bezpieczne Wakacje”. Podejmowane działania mają na celu podnoszenie świadomości o zagrożeniach i kształtowanie bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnego wypoczynku. Funkcjonariusze biorą udział w festynach oraz zapraszają dzieci do zwiedzania komendy. Podczas spotkań z najmłodszymi promują ogólnopolską akcję pn.” Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, którego patronatem honorowym jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 Malborska policja prowadzi działania pod hasłem „Bezpieczne Wakacje” dbając o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów wypoczywających na terenie powiatu malborskiego. Funkcjonariusze kontrolują akweny wodne, spotykają się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach, uczestniczą w festynach oraz prowadzą działania profilaktyczno-kontrolne. Jak co roku w okresie wakacji policjanci wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej spotykają się z dziećmi przebywającymi na półkoloniach i  obozach sportowych na terenie miasta i omawiają podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Przypominają najmłodszym użytkownikom dróg jak bezpiecznie poruszać się po mieście, ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z wypoczynkiem nad wodą, zabawą na podwórku i w lesie. Na rzekę Nogat wypłynęli policyjni wodniacy, którzy strzegą bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą.

Na początku lipca policjanci wydziału ruchu drogowego wraz z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku w ramach akcji „Dwa kółka” rozdali rowerzystom ponad 160 kamizelek odblaskowych, a wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo wśród użytkowników jednośladów. Funkcjonariusze zwracają również szczególną uwagę na autokary przewożące zorganizowane grupy młodzieży. W dniach od 19 do 21 lipca policjanci zadbali o bezpieczeństwo uczestników jednej z najważniejszych plenerowych imprez w kraju "Oblężenie Malborka". Przez trzy dni średniowieczną warownię odwiedziło tysiące turystów. Zwiększone patrole mundurowych można było spotkać w centrum miasta, w okolicach zamku malborskiego oraz na drogach dojazdowych do miasta. Obecnie policjanci przygotowują się do drugiej po Oblężeniu Malborka najbardziej znanej imprezy plenerowej w mieście. Już 10 sierpnia 2019 roku odbędzie się 11 edycja Magic Malbork.