Kierowca z promilami próbował oszukać policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kierowca z promilami próbował oszukać policjantów

Data publikacji 30.07.2019

Blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 30-letni kierowca bmw, którego zatrzymali starogardzcy policjanci. Mieszkaniec gminy Lubichowo próbował oszukać policjantów podając dane personalne swojego brata. Jak się okazało nietrzeźwy kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i próbował w ten sposób uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwo drogowe. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj około godziny 23.20 policjanci ze starogardzkiej drogówki patrolując tzw. Berlinkę zatrzymali do kontroli drogowej bmw. W czasie rozmowy z 30-letnim kierowcą, interweniujący funkcjonariusze wyczuli alkohol. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W jego organizmie stwierdzono blisko promil alkoholu.

Dodatkowo mężczyzna oświadczył mundurowym, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę oraz sprawdzili podane przez niego dane w policyjnej kartotece. Wówczas okazało się, że mieszkaniec gminy Lubichowo ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami i aby uniknąć odpowiedzialności karnej podał personalia swojego brata. Policjanci udaremnili nietrzeźwemu kierowcy możliwość kontynuowania dalszej jazdy. Mężczyzna został przekonwojowany do komendy, gdzie policjanci wykonali z jego udziałem czynności procesowe.

W najbliższym czasie śledczy przedstawią 30-latkowi zarzuty dotyczące kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień oraz w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tych przestępstw grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.