Wiadomości

Dwa śmiertelne wypadki w powiecie malborskim- Policja apeluje o ostrożność!

Data publikacji 29.07.2019

Malborscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch śmiertelnych wypadków, do których doszło w sobotę w powiecie malborskim. Do pierwszego wypadku doszło o godzinie 1.30 w nocy na drodze powiatowej pomiędzy Dąbrową a Borętami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni kierowca samochodu marki Opel Astra zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Do drugiego wypadku doszło o godz. 8.30 na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Kamionka. Policjanci, którzy pracowali na miejscu wstępnie ustalili, że 39-letni kierowca samochodu marki Volkswagen Passat podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autobusem. Mężczyzna kierujący passatem zmarł. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności dwóch wypadków, do których doszło w weekend w powiecie malborskim. Z piątku na sobotę około godziny  1.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na odcinku drogi pomiędzy Dąbrową a Borętami. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 50-letni kierowca samochodu marki Opel Astra z na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia mieszkaniec powiatu malborskiego poniósł śmierć na miejscu. Drugie zgłoszenie o wypadku, na drodze krajowej nr 55 w pobliżu miejscowości Kamionka, dyżurny otrzymał w sobotę o godzinie 8.30. Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci i pozostałe służby ratownicze. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 39-letni kierowca samochodu marki Volkswagen Passat podczas wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności i zderzył się czołowo z autobusem, którym podróżowało 55 osób. 39-letni kierowca passata pomimo podjętej reanimacji zmarł.

Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazdy na policyjnym parkingu. Śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Policja apeluje do kierujących o zachowanie ostrożności i rozwagi podczas jazdy. Jest czas wakacji i urlopów oraz wzmożonego ruchu na drogach. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza o przystosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

  • rozbite auto