Bezpieczeństwo na drogach to wspólna sprawa-debata społeczna - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Bezpieczeństwo na drogach to wspólna sprawa-debata społeczna

Data publikacji 25.07.2019

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego i Kalisk przy współudziale Zastępcy Burmistrza Czarnej Wody przeprowadzili debatę społeczną pn. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Spotkanie z mieszkańcami było doskonałą okazją do tego, aby zdiagnozować obecne potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności.

24 lipca br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kaliskach wspólnie z Zastępcą Burmistrza Czarnej Wody zorganizowali debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Liczne sygnały dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 22, które docierały do Policji za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, były podstawą do zorganizowania debaty z mieszkańcami. Głównym celem organizatorów tego spotkania, było zweryfikowanie aktualnych potrzeb mieszkańców Czarnej Wody w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta. Debata społeczna była doskonałą okazją do omówienia bieżących problemów nurtujących zarówno mieszkańców, jak również pieszych i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy, mieli możliwość osobistego wskazania problemów oraz zagrożeń występujących na drogach w ich okolicy. Poruszano tematy dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości na drodze krajowej nr 22 oraz nieprawidłowego parkowania ciężarówek i aut osobowych na terenie miasta. Uczestnicy debaty zwrócili również uwagę na problemy dotyczące motocyklistów, którzy nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Kierownik Posterunku w Kaliskach st. asp. Andrzej Karwasz przedstawił statystyki dotyczące pracy funkcjonariuszy za okres 2018 roku. Wczorajsza debata była okazją do podsumowania działań podejmowanych przez służby na rzecz poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W trakcie spotkania z mieszkańcami odbyła się także projekcja filmu ukazującego, w jaki sposób można skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń.

Wczorajsze spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy z mieszkańcami, poznania ich opinii na temat bezpieczeństwa, wysłuchania postulatów, oczekiwań oraz ewentualnych propozycji poprawy lub zmiany istniejących rozwiązań. 

 

Spotkanie zakończyło się miłym akcentem, mieszkańcy Czarnej Wody z okazji święta Policji złożyli funkcjonariuszom gratulacje oraz życzenia.