Dzieci z przedszkola Urwis odwiedziły policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Dzieci z przedszkola Urwis odwiedziły policjantów

Data publikacji 25.07.2019

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie gościli dzieci z przedszkola Urwis. W trakcie odwiedzin komendy maluchy dowiadywały się, jak wygląda codzienna służba policjantów. Ponadto dzieciom zostały przekazane podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz nad wodą w związku z akcją „Bezpieczne Wakacje”.

Wczoraj policjantów z komendy w Wejherowie odwiedziły dzieci z grupy czterolatków oraz pięciolatków z przedszkola Urwis. Przedszkolaki wraz z opiekunami mieli możliwość wsiąść za kierownice policyjnego samochodu, usiąść na policyjnym motocyklu, a nawet wejść do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.  Dodatkowo dzieci otrzymały na pamiątkę z tego spotkania odbitki linii papilarnych.

Nie zabrakło również rozmów o bezpieczeństwie. Policjanci opowiadali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, o których nie wolno zapominać podczas wypoczynku i zabawy nad wodą, w lesie czy na lokalnym placu zabaw. Omówiono zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, a wszystkim przedszkolakom wręczone zostały zawieszki odblaskowe.