Włamał się do kościoła i ukradł datki ze skarbon - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Włamał się do kościoła i ukradł datki ze skarbon

Data publikacji 23.07.2019

Policjanci z Gdańska zatrzymali mężczyznę, który w ubiegłym roku włamał się do jednego z kościołów i ukradł pieniądze ze skarbon z datkami. Mężczyzna był również poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z kościołów w Gdańsku. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, ustalili, że zatrzymany przez nich 34-latek, wybił szybę w drzwiach zakrystii i ukradł z kilku skarbon z datkami pieniądze.

 

Policjanci do prowadzonych czynności zabezpieczyli zapisy monitoringu, na których znaleźli wizerunek sprawcy tego przestępstwa. Podczas weryfikacji wszystkich zdobytych informacji policjanci ustalili tożsamość 34- letniego mężczyzny, który nie miał stałego miejsca swojego pobytu. Pomimo tego policjanci dowiedzieli się, gdzie obecnie przebywa mężczyzna i zatrzymali go w policyjnej celi.

Mężczyzna został przesłuchany, a śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. 34-latek był również poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności oraz w celu ustalenia miejsca pobytu.

Mężczyzna w przeszłości był już notowany za tego typu przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.