Malborscy policjanci zabezpieczali „Oblężenie Malborka” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Malborscy policjanci zabezpieczali „Oblężenie Malborka”

Data publikacji 22.07.2019

Podczas minionego weekendu policjanci z malborskiej dbali o bezpieczeństwo uczestników jednej z najważniejszych plenerowych imprez w kraju "Oblężenie Malborka". Przez ostatnie trzy dni średniowieczną warownię odwiedziło tysiące turystów. Zwiększone patrole mundurowych można było spotkać w centrum miasta, w okolicach zamku malborskiego oraz na drogach dojazdowych.

W piątek rozpoczęła się XX edycja  "Oblężenia Malborka". Przez ostatnie trzy dni średniowieczną warownię odwiedzili turyści z całego kraju i świata. Jak co roku policjanci z malborskiej komendy wspierali organizatorów w zabezpieczeniu tej imprezy.

Na drogach dojazdowych do miasta można było zauważyć zwiększone patrole drogówki, gdzie funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo podróżnych. Policjantów również można było spotkać m. in. w centrum miasta, w parkach, nad rzeką Nogat, w okolicach Muzeum Zamkowego. Mundurowi zabezpieczali przemarsze rycerzy oraz pilnowali spokoju i porządku podczas wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów imprezy.

  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia
  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia
  • Policjanci w trakcie zabezpieczenia