Okradali placówki handlowe - areszt dla obywateli Iranu - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Okradali placówki handlowe - areszt dla obywateli Iranu

Data publikacji 18.07.2019

Policjanci z Pucka zatrzymali dwóch obywateli Iranu działających na terenie Półwyspu Helskiego oraz gminy Puck. Mężczyźni pod pozorem wyszukiwania banknotów o określonym numerze serii, podczas ich oglądania podbierali część gotówki kasjerom sklepów i stacji benzynowych. W ten sposób sprawcy wyłudzili łącznie około 2 500 złotych. Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzn.

W minionym tygodniu dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pucku został powiadomiony telefonicznie o kradzieży, do której doszło na jednej ze stacji paliw w Pucku. W wyniku podjętych działań oraz sprawnej współpracy jednej z pokrzywdzonych osób z Policją, sprawcy zostali szybko ustaleni i zatrzymani przez mundurowych z komisariatu we Władysławowie oraz w Juracie. Zatrzymanymi okazali się  dwaj obywatele Iranu w wieku 30 oraz 36 lat.

Praca funkcjonariuszy wykazała, że mężczyźni  proponując kasjerom wymianę banknotów na banknoty o innym numerze seryjnym w celach kolekcjonerskich, prowokowali obsługę do okazania im banknotów znajdujących się w kasie i kradli pieniądze. W ten sposób sprawcom udało się okraść placówki handlowe na terenie Półwyspu Helskiego i gminy Puck na kwotę łącznie około 2 500 złotych.

Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.