Policjanci odnaleźli 85-latka, który zgubił się w lesie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci odnaleźli 85-latka, który zgubił się w lesie

Data publikacji 18.07.2019

Dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej dziś w nocy po godzinie 24 policjanci znaleźli zaginionego 85-letniego mieszkańca Gdyni. Mężczyzna wyszedł z domu, gdzie przebywał na wypoczynku i poszedł w nieznanym kierunku, na spacer. Policjanci apelują o rozwagę, by osoby udające się do lasu miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.

Wczoraj (17.07.2019 r.) przed godziną 23.00 policjanci z Kościerzyny zostali powiadomieni, że kilka godzin wcześniej z domu letniskowego w Sycowej Hucie wyszedł 85-letni mężczyzna, który poszedł na spacer. Podczas zawiadamiania rodzina przekazała, że wcześniej nie zdarzyła się podobna sytuacja. Policjanci wspólnie ze strażakami natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Wszyscy funkcjonariusze policji otrzymali informację o zaginięciu 85-latka i jego rysopis. Mundurowi z psem służbowym przeszukiwali lasy. Po godz. 24 funkcjonariusze, w wyniku podjętych czynności poszukiwawczych, znaleźli poszukiwanego mężczyznę na terenie podmokłym. 85-latek mówił, że zagubił się w lesie. Odnaleziony mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

 

Policjanci apelują o rozwagę. Osoby udające się do lasu powinny mieć przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby znacznie ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.

  • Policjanci w trakcie poszukiwań
  • Policjanci w trakcie poszukiwań