Miał zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w bucie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Miał zakaz prowadzenia pojazdów i narkotyki w bucie

Data publikacji 17.07.2019

Policjanci drogówki, na punkcie kontroli trzeźwości zatrzymali 29-latka z Gdańska, który kierował autem pomimo sądowego zakazu. Ponadto, policjanci podczas sprawdzania mężczyzny i jego auta, znaleźli amfetaminę. Za złamanie sądowego zakazu grozi 5 lat pozbawienia wolności, za posiadanie narkotyków 3 lata.

Policjanci ruchu drogowego przy ul. Marynarki Polskiej kontrolowali trzeźwość kierowców. W pewnym momencie jeden z policjantów zauważył kierowcę skody, który widząc policyjną kontrolę, skręcił w stronę ogródków działkowych, zatrzymał samochód i z niego wysiadł. Policjant ruchu drogowego podszedł do tego mężczyzny, aby sprawdzić dlaczego nagle zmienił decyzję o kierunku jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 29-letni gdańszczanin ma sądowy zakaz prowadzenia samochodów, który obowiązuje go do września 2020 roku. Ponadto w wyniku kontroli kierowcy skody, policjanci zabezpieczyli amfetaminę, którą gdańszczanin miał schowaną w bucie.

 
Policjanci sprawdzili trzeźwość 29-latka za pomocą alkomatu i narkotestera, mężczyzna był trzeźwy. 29-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, wczoraj usłyszał zarzuty.
Za naruszenie sądowego zakazu grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie środków odurzających  3 lata.