Podejrzany o kradzież dwóch samochodów zatrzymany przez policjantów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Podejrzany o kradzież dwóch samochodów zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 12.07.2019

Szybki przepływ informacji i skuteczna współpraca policjantów ze Złotowa (Wielkopolska) oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku doprowadziła do zatrzymania 32-latka podejrzewanego o kradzież dwóch pojazdów marki Audi o łącznej wartości 60 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Gdańsku zatrzymali mężczyznę, który poruszał się skradzionym w Jastrowiu (Wielkopolska) audi. W trakcie kontroli pojazdu policjanci zabezpieczyli urządzenia elektroniczne oraz podrobiony kluczyk służący do jego odpalenia. Dalsze działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia miejsca, w którym znajdował się skradziony na terenie Złotowa w dniu 3 lipca br. roku inny samochód marki Audi A4. Zatrzymanie to było możliwe dzięki współpracy pomorskich kryminalnych z policjantami ze Złotowa.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów kradzieży obu pojazdów. Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 32-latka, do którego Sąd przychylił się w całości.

  • policjant przy samochodzie