Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – zapobieganie nielegalnym wyścigom i agresji na drodze

Data publikacji 12.07.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie, dzięki któremu policjanci jeszcze skuteczniej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Między innymi w odpowiedzi na zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, policjanci ruchu drogowego po raz kolejny przeprowadzili kontrole ukierunkowane na niedopuszczenie do nielegalnych wyścigów na ul. Grunwaldzkiej. Podczas akcji funkcjonariusze ukarali 31 kierowców, którzy złamali przepisy.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Za pomocą tej aplikacji, do gdańskich policjantów wpłynęły też sygnały o organizowaniu nielegalnych wyścigów przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Między innymi, w reakcji na takie zgłoszenia, dziś w nocy gdańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne, które mają zapobiegać takim zachowaniom. Głównym celem tych kontroli jest zwiększenie stanu bezpieczeństwa na drogach poprzez dyscyplinowanie kierowców, którzy łamią przepisy ruchu drogowego. Podczas nocnych działań policjanci skontrolowali 31 kierujących, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, 27 z nich ukarano mandatami karnymi.

Zatrzymani do kontroli kierowcy złamali przepisy poprzez niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, korzystali z telefonu komórkowego podczas jazdy, przekraczali dozwoloną prędkość, nie korzystali z pasów bezpieczeństwa. Wobec trzech kierowców policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu, za takie wykroczenia jak: stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym czy kierowanie bez uprawnień. Za przekroczenie dozwolonej prędkości 1 kierowca stracił prawo jazdy.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 33-letniego mieszkańca Gdańska. Okazało się, że mężczyzna kierował mercedesem, mimo że jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/ h. Policjanci będą wnioskować teraz o wydłużenie okresu zatrzymania tego prawa jazdy do 6 miesięcy.

  • radiowow