Policjanci z PORD-em przeprowadzili akcję „Dwa kółka” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z PORD-em przeprowadzili akcję „Dwa kółka”

Data publikacji 08.07.2019

W piątek w centrum Malborka malborscy policjanci wraz z pracownikami Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku w ramach akcji „Dwa kółka” rozdali rowerzystom ponad 160 kamizelek odblaskowych, a wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo wśród użytkowników jednośladów.

 W piątek na ul. Kościuszki w Malborku policjanci malborskiej drogówki po raz kolejny wzięli udział  w akcji „Dwa kółka”. Akcja edukacyjno-profilaktyczna współorganizowana przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku skierowana była do wszystkich użytkowników jednośladów. Przedsięwzięcie miało na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kształtowanie właściwych zachowań rowerzystów na drogach i ścieżkach rowerowych.

 

Przez 2 godziny mundurowi wraz z pracownikami PORD-u rozmawiali z rowerzystami o przepisach ruchu drogowego i zasadach bezpiecznego  użytkowania drogi wraz innymi jej uczestnikami. Każdy uczestnik akcji otrzymał kamizelkę odblaskową oraz poradnik komunikacji rowerowej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych jak i najmłodszych cyklistów. W sumie przez dwa dni jej trwania w Nowym Stawie i w Malborku funkcjonariusze rozdali prawie 300 kamizelek i ponad 100 odblasków.

  • Policjanci rozdają kamizelki
  • Policjanci rozdają kamizelki
  • Policjanci rozdają kamizelki
  • Policjanci rozdawali kamizelki