Policjant z Człuchowa zajął I miejsce w XVII Międzynarodowych Mistrzostwach Policji w pływaniu długodystansowym

Data publikacji 08.07.2019

Podczas zawodów odbywających się w ramach 13. Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym 2019 odbyły się XVII Międzynarodowe Mistrzostwa Policji w Pływaniu Długodystansowym. O zwycięstwo na tym dystansie rywalizowało ogółem 100 zawodników. Pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn (policjantów, emerytów policyjnych i pracowników cywilnych) zajął funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie sierż. Paweł Troka, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.

W zmaganiach pływackich na Jeziorze Kierskim w Poznaniu na dystansie 3000 m wzięło udział 100 zawodników. Po trudnej i zaciętej rywalizacji, wyłoniono zwycięzców. Najlepszym w kategorii mężczyzn (policjantów, emerytów policyjnych i pracowników cywilnych) okazał się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie sierż. Paweł Troka, który ukończył zawody o Puchar Komendanta Głównego Policji z czasem 44 minuty.

Organizatorem XVII Międzynarodowych Mistrzostw Policji w Pływaniu Długodystansowym była Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Impreza odbyła się w sobotę (06.07.2019 r.)  w ramach 13. Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym 2019. Była to kolejna edycja zawodów kierowana specjalnie do policjantów, pracowników Policji, jak również emerytowanych policjantów i pracowników Policji. XVII edycja była uczczeniem 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Mistrzostwa te zostały ujęte w Harmonogramie centralnych imprez sportowo – rekreacyjnych na rok 2019 objętych patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.