Pięć osób zatrzymanych za udział w bójce - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pięć osób zatrzymanych za udział w bójce

Data publikacji 03.07.2019

Pięć osób, które biły się przy ul. Myśliwskiej w Gdańsku zatrzymali policjanci z Suchanina. Do policyjnego aresztu trafili mężczyźni w wieku od 20 do 54 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a prokurator na podstawie zebranych przez policjantów materiałów zadecydował o dozorze, zakazie zbliżania i kontaktowania się pomiędzy jej uczestnikami. Mężczyznom grozi 8 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu około godziny 15.30 policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej dostali zgłoszenie o grupie osób, która bije się w pobliżu sklepu w rejonie gdańskiej Moreny. Uczestnicy bójki mieli mieć przy sobie metalowe rurki i drewniane deski. Policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23 lat, którzy powiedzieli policjantom, że zostali napadnięci przez grupę Gruzinów.

Policjanci zaczęli ustalać faktyczny przebieg tego zdarzenia.
Dzięki zdobytym informacjom, rozmowom ze świadkami i przejrzeniu zapisu z kamer monitoringu policjanci ustalili, że 20-latek i jego kolega zaczepili przechodzących obok nich dwóch obywateli Gruzji. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się awantura, 20-latek i jego 23-letni kolega zaczęli szarpać i bić obywateli Gruzji. Gruzinom na pomoc ruszyli ich koledzy, którzy przebywali w pobliskim budynku. W wyniku bójki do szpitala trafił mieszkaniec Gdańska I Mławy.

Policjanci w wyniku interwencji zatrzymali wszystkich uczestników bójki w wieku od 20 do 54 lat. Pięciu mężczyzn trafiło do policyjnych cel, a potem zostali doprowadzeni do prokuratury. Zatrzymani usłyszeli zarzut bójki z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Prokurator zastosował wobec podejrzanych dozór, zakaz zbliżania się i kontaktowania ze sobą. Mężczyznom grozi 8 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego