Policjanci rozmawiali z harcerzami o bezpieczeństwie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci rozmawiali z harcerzami o bezpieczeństwie

Data publikacji 27.06.2019

W piątek policjanci z Komisariatu Policji w Gniewinie spotkali się z uczestnikami obozu strażackiego w Szklanej Hucie. Funkcjonariusze rozmawiali m.in. o zasadach bezpiecznego wypoczynku oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Podczas spotkania omówione zostały zagrożenia związane z bezpiecznym wypoczynkiem.

W minionym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gniewinie wspólnie z przewodnikami psów służbowych wejherowskiej komendy odwiedzili grupę około 120  uczestników obozu strażackiego wypoczywających w Szklanej Hucie. Dzielnicowi przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas wakacji, w tym mówili o bezpieczeństwie w ruchu rogowym, m.in. o bezpieczeństwie pieszych, korzyściach wynikających z noszenia elementów odblaskowych oraz o rowerzystach i zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Podczas spotkania obecni byli także przewodnicy psów służbowych z wejherowskiej komendy, którzy przeprowadzili pokaz posłuszeństwa oraz możliwości psów patrolowo - tropiących. Policjanci mówili także o tym, jak należy postępować w przypadku napotkania agresywnego psa.

Tego typu spotkania oraz kontrole obozów harcerskich w okresie wakacyjnym prowadzone są cyklicznie przez mundurowych na terenach leśnych oraz nadmorskich. Pozwala to na sprawdzenie stanu bezpieczeństwa oraz warunków pobytu harcerzy, daje możliwość przekazania niezbędnych danych kontaktowych do wykorzystania w przypadkach, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu wypoczywających dzieci i młodzieży, a dodatkowo stanowi świetną okazję do spotkań edukacyjno- profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą.

  • Policjant prowadzi pogadankę z dziećmi
  • Policjant prowadzi pogadankę z dziećmi