Wiadomości

Bezpieczne wakacje- spotkanie mundurowych z uczestnikami turnieju na boisku Złote Piaski w Kosakowie

Data publikacji 26.06.2019

W dniu 22 czerwca 2019 roku policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną wraz z policjantami z puckiej drogówki na zaproszenie przez Gminny Klub Sportowy Sztorm Kosakowo, gościli z wizytą w trakcie turnieju piłki nożnej na boisku Złote Piaski, gdzie podczas spotkania mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa i zagrożenia, jakie mogą zdarzyć się w czasie wakacji.

W minioną sobotę (22 czerwca br.) o godz.11.00 w Kosakowie na boiskach piłki nożnej Złote Piaski mundurowi z puckiej komendy przypomnieli wszystkim uczestnikom turnieju o bezpieczeństwie podczas wakacji, zachowaniu nad akwenami wodnymi oraz zaprezentowali wyposażenie i pojazdy wykorzystywane w codziennej służbie. Podczas spotkania z dziećmi policjantka przypominała o zasadach bezpiecznego zachowania się latem, omówiła różne miejsca letniego wypoczynku i sposoby bezpiecznego korzystania z nich. Policjantka mówiła również o zasadzie ograniczonego zaufania względem nieznajomych osób, potrzebie pamiętania adresu zamieszkania i numerów alarmowych. Ponadto wspomniała też o tym, jak zachowywać się w domu podczas nieobecności dorosłych i jak bezpiecznie bawić się na placach zabaw oraz bezpiecznie poruszać się po drogach.

Podczas spotkania uczestnikom zadano kilka pytań sprawdzających wiedzę np. „W jakich miejscach można się kąpać?", „Czy można oddalać się od opiekunów?", „W jakim miejscu przechodzimy przez jezdnie" itp. Dzieci bez problemu zdały test z wiedzy, miejmy nadzieję, że w praktyce będzie tak samo.

  • policjanci z dziećmi
  • policjanci z dziećmi