Policjanci w Przedszkolu "Jedyneczka" o bezpiecznych wakacjach - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci w Przedszkolu "Jedyneczka" o bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 19.06.2019

Policjanci z kwidzyńskiej komendy odwiedzili wczoraj dzieci z Przedszkola "Jedyneczka" w Kwidzynie. Funkcjonariusze mówili najmłodszym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i pod jakie numery alarmowe dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Omówiono także z dziećmi jak bezpiecznie spędzić wakacje w domu i nad wodą.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie spotkali się wczoraj z dziećmi z Przedszkola "Jedyneczka". Funkcjonariusze instruowali najmłodszych, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, do czego służą odblaski i kamizelki odblaskowe i jak przechodzić bezpiecznie po przejściach dla pieszych. Przedszkolaki dowiedziały się również, jakie są numery alarmowe i jak dzwonić, gdy potrzebna jest pomoc policjantów, strażaków albo pogotowia. Funkcjonariusze rozmawiali również o tym, jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, przestrzegali także, aby dzieci same nie otwierały okien i nie wyglądały przez nie. Przedszkolaki dowiedziały się także, jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Wykazały wielkie zainteresowanie pracą policjantów. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków była możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu używanego na co dzień w służbie przez stróżów prawa. Policjanci jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji.

  • Policjanci prezentują przedszkolakom motocykle