Wiadomości

Policjanci aktywnie uczestniczyli w „Tygodniu Bezpieczeństwa Ekonomicznego”

Data publikacji 17.06.2019

Podczas minionego Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego na terenie naszego miasta odbyły się liczne festyny i spotkania dla najstarszych mieszkańców. Policjanci jak co roku aktywnie włączyli się w tę inicjatywę i nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników imprez, ale brali w nich czynny udział. Seniorzy mogli dowiedzieć się, jak zadbać o własne bezpieczeństwo i uzyskać odpowiedź na wszystkie nurtujące ich pytania.

Podczas minionego Tygodnia Bezpieczeństwa Ekonomicznego na terenie Gdańska odbyły się liczne atrakcje i spotkania zorganizowane dla najstarszych mieszkańców miasta. Policjanci z gdańskiej komendy i komisariatów podczas tego okresu nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników tych imprez, ale także brali w nich czynny udział i edukowali seniorów.

 

Pierwszy z punktów informacyjno-konsultacyjny był otwarty dla mieszkańców przy ul. Karmelickiej. Seniorzy mieli tam okazję porozmawiania z policjantem o swoim bezpieczeństwie oraz zasięgnąć bezpłatnej porady prawnej.

Kolejnym ważnym wydarzeniem był „Piknik Seniora” w Parku św. Barbary. Policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo osób, podczas tej imprezy przeprowadzili działania prewencyjno-profilaktyczne, podczas których podnosili świadomość prawną mieszkańców miasta. Policjanci podczas pikniku przeprowadzili dziesiątki, rozmów z seniorami, w trakcie których informowali o oszustwach dokonywanych różnego rodzaju sposobami tzw. metody na ..., radzili, w jaki sposób zabezpieczać swoje mieszkania i ogródki działkowe, ale również informowali o programach prewencyjnych dedykowanych osobom starszym.

 

W trakcie trwania pikniku policjanci wręczyli kilkaset ulotek informujących o mechanizmach działania oszustów i złodziei, którzy działają w środowiskach osób starszych.

 

Wydarzenie to było również okazją do promowania zawodu policjanta. W rozmowach z seniorami i członkami ich rodzin funkcjonariusze informowali m.in. o pracy funkcjonariuszy z różnych pionów i zasadach rekrutacji do Policji. Ponadto seniorzy, którzy na co dzień korzystają z Internetu zachęcani byli do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.