2 osoby ranne w wypadku na K-22 – policjanci apelują o ostrożność - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

2 osoby ranne w wypadku na K-22 – policjanci apelują o ostrożność

Data publikacji 13.06.2019

Wczoraj prawie 3 godziny policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Królewo. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 20-letni mężczyzna kierujący volkswagenem nie zachował ostrożności i najechał na tył jadącej przed nim, hamującej ciężarówki. W wyniku tego zdarzenia obrażenia ciała odniosło dwoje pasażerów passata, których przewieziono do szpitala, a kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Wczoraj około godziny 12.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Malborku otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 22 w pobliżu miejscowości Królewo. Dyżurny na miejsce zdarzenia natychmiast wysłał policjantów malborskiej drogówki.  Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny, rozpytali świadków, technik kryminalistyki, zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Mundurowi wstępnie ustalali, że kierujący ciężarowym manem 44-letni mężczyzna jadąc z kierunku Elbląga w kierunku Malborka zaczął hamować, ponieważ nie miał możliwości wyprzedzić jadącego  przed nim rowerzystę,  gdyż z naprzeciwka nadjeżdżał inny pojazd. 20-letni kierowca volkswagena, który jechał za ciężarówką nie zachował ostrożności i nie zdążył w porę wyhamować uderzając w tył mana.  Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości – obaj kierowcy byli trzeźwi. W wyniku zderzenia tych pojazdów obrażenia ciała odnieśli pasażerowie volkswagena, 17-letnia dziewczyna i 19-letni mężczyzna, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkowi prawo jazdy, teraz śledczy szczegółowo będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. W miejscu wypadku mundurowi prawie przez 3 godziny kierowali  ruchem, który odbywał się wahadłowo.

Panujący upał może powodować, że kierowcy szybciej odczuwają zmęczenie i roztargnienie. Policja apeluje do kierowców o rozwagę.