Wiadomości

Policjanci na festynie nad jeziorem - „Kręci mnie bezpieczeństwo nad… wodą”

Data publikacji 10.06.2019

Policjanci z Czerska i Chojnic po raz kolejny wzięli udział w III Profilaktycznym Festynie Rodzinnym, który odbył się na plaży nad jeziorem w Ostrowitem. Na młodych mieszkańców gminy Czersk oraz odpoczywających na tych terenach czekało wiele atrakcji, które przygotowali m.in. dla nich stróże prawa. Piknik był też świetną okazją, aby porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wielkimi krokami wakacji. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą".

Policjanci z powiatu chojnickiego po raz kolejny wzięli udział w pikniku rodzinnym, który odbył się w miniony weekend na plaży nad jeziorem w Ostrowitem. Policjanci rozpoczęli swój udział w zabawie od przeprowadzenia pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze z uczestnikami przejazdu rowerowego, którzy wyruszyli w trasę na miejsce festynu. Dzieci podczas pikniku miały okazję posłuchać, czym na co dzień zajmują się policjanci, a także zobaczyć policyjne wyposażenie.

Funkcjonariusze podczas plenerowego spotkania wszystkim uczestnikom  przypominali jak prawidłowo poruszać się po drodze publicznej, przestrzegali przed zachowaniami, które mogą stać się przyczyną wypadku. Mundurowi w trosce o bezpieczeństwo małych „urlopowiczów” rozpoczynających niebawem wakacje przypomnieli także ważne zasady bezpiecznego zachowania się na kąpielisku, a także to, jaki kolor flagi zezwala na wejście do wody, aby wszyscy cali i zdrowi powrócili do szkolnych ławek.


Największą jednak atrakcją spotkania z policjantami byli przewodnicy policyjnych psów, którzy prezentowali umiejętności czworonożnego kompana. Opiekunowie psów opowiedzieli jak być bezpiecznym w kontakcie z obcym zwierzęciem. Dzieci były pod wielkim wrażeniem, jak posłuszne są to zwierzęta oraz jak szybko ci tzw. czworonożni policjanci potrafią złapać i obezwładnić przestępcę.

Policjanci w trakcie zabawy rozdawali najmłodszym odblaski i zachęcali do ich noszenia. Spotkanie z mundurowymi odbyło się w ramach ogólnopolskiej kampanii MSWiA  "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą".

 

  • Policjanci podczas festynu
  • Policjanci podczas festynu
  • Policjanci podczas festynu
  • Policjanci podczas festynu
  • Policjanci podczas festynu