Wiadomości

„Narkotyki i dopalacze zabijają” - młodzież z Kmiecina przeciwko uzależnieniom

Data publikacji 10.06.2019

W piątek 7 czerwca funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką w Nowym Dworze Gdańskim spotkała się z młodzieżą z Kmiecina aby wspólnie rozwiesić plakaty związane ze skutkami zażywania narkotyków i dopalaczy. Było to podsumowanie zajęć związanych z kampanią MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

3 czerwca br. funkcjonariuszka zajmująca się profilaktyką w Nowym Dworze Gdańskim przeprowadziła z uczniami klas V, VI i VII w Kmiecinie spotkanie związane z zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Na początku wszyscy wspólnie obejrzeli spot promujący kampanię MSWiA „Narkotyki i dopalacze zabijają” a następnie policjantka omówiła problem uzależnień. Uczniowie wspólnie z funkcjonariuszką omówili różnice między narkotykami a dopalaczami. Młodzież dowiedziała się także o zagrożeniach wynikających z zażywania narkotyków oraz dopalaczy, a także o konsekwencjach zdrowotnych oraz prawnych.

Na zakończenie spotkania policjantka wspólnie z pedagog szkolną Dagmarą Komoszyńską zaproponowały akcję promującą wakacje bez używek polegającą na stworzeniu, techniką dowolną, plakatów informujących o zagrożeniach płynących z zażywania narkotyków i dopalaczy. Przez tydzień uczniowie zaangażowali się w tworzenie plakatów. W piątek 7 czerwca funkcjonariuszka ponownie odwiedziła uczniów. Tym razem uczniowie wspólnie z policjantką rozwiesili plakaty na tablicach informacyjnych w miejscowości Kmiecin. Plakaty te będą wisiały przez całe wakacje. Na zakończenie akcji sołtys Kmiecina wręczył młodzieży drobne, słodkie upominki.

  • Rysunki dzieci o policji
  • Policjanta podczas spotkania z dziećmi
  • Policjanta podczas spotkania z dziećmi
  • Policjanta podczas spotkania z dziećmi