Skradzione pieniądze ze sklepu schował w słoiku w deszczowej rynnie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Skradzione pieniądze ze sklepu schował w słoiku w deszczowej rynnie

Data publikacji 06.06.2019

Dzięki pracy chojnickich policjantów z wydziału kryminalnego i nagraniu z monitoringu funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali sprawcę kradzieży, po tym, jak w jednym ze sklepów na terenie miasta ukradł z szuflady ponad 16 tys. złotych. Ponadto okazało się, że ten sam mężczyzna był sprawcą kradzieży portfela z pieniędzmi i dokumentami który, wyjął z torebki klientki na targowisku miejskim podczas zakupów. Złodziej trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany 35-latek usłyszał już zarzuty kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek 3 czerwca br. około godziny 18.00 policjanci zostali poinformowani przez właściciela jednego ze sklepów w Chojnicach, że z szuflady sklepowej gdzie były przechowywane pieniądze, zginęło ponad 16 tys. złotych. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i przystąpili do ustalenia faktów oraz typowania sprawcy tego przestępstwa. Policjanci przejrzeli monitoring sklepowy, który zarejestrował całe zdarzenie. Policjanci szybko namierzyli złodzieja, bo już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kradzieży w swoim mieszkaniu na terenie gminy Czersk. W trakcie przeszukania domu oraz posesji została znaleziona większa część skradzionej gotówki w kwocie około 14 tys. złotych, którą sprawca schował w słoiku w rynnie deszczowej. 35-latek trafił do policyjnego aresztu. 

W trakcie dalszej pracy nad tą sprawą kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna na jednym z targowisk w Chojnicach, ukradł kobiecie portfel z gotówką i dokumentami.

Wczoraj śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 35-letniemu mieszkańcowi gminy Czersk zarzuty kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował również o zastosowaniu dozoru wobec tego mężczyzny.

  • policjanci z zatrzymanym