Policjanci i strażacy dzieciom - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci i strażacy dzieciom

Data publikacji 04.06.2019

Od wielu już lat, w pierwszą niedzielę czerwca zarząd terenowy nszz policjantów, mundurowi ze starogardzkiej komendy oraz strażacy organizują otwarty dzień dziecka. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych jak i tych starszych dzieci. Organizatorzy festynu w tym roku również przygotowali szereg atrakcji i konkursów. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Starogardu Gdańskiego.

W niedzielę 2 czerwca w Starogardzie Gdańskim zarząd terenowy nszz policjantów, funkcjonariusze z miejscowej komendy oraz strażacy zorganizowali coroczny festyn z okazji Dnia Dziecka.

Były auta policji, straży pożarnej oraz motocykle służbowe i łódź motorowa. Do dyspozycji dzieci były kajdanki, tarcze, hełmy oraz pałki. Mnogość różnorakich atrakcji sprawia, że co roku ta starogardzka impreza z okazji Dnia Dziecka cieszy się dużym zainteresowaniem. W minioną niedzielę przygotowano dla uczestników między innymi dmuchańce, występy Uczniowskiego Klubu Sportowego „PIRAMIDA”, przeboje w wykonaniu zespołu „Czarna nuta”, maskotkę Mrówka, alko gogle, ściankę wspinaczkową, pokazy umiejętności psów policyjnych oraz sprzęt strażaków niezbędny podczas ratowania ofiar wypadków drogowych. Technicy policyjni pokazali, w jaki sposób zabezpiecza się pozostawione przez przestępców odciski palców.

Przy motocyklach i pojazdach służbowych ustawiały się kolejki oglądających. Zarówno dzieci, jak i dorośli chętnie korzystali z gogli, które zniekształcają widzenie w taki sposób, jak alkohol czy narkotyki upośledzają nasze zmysły.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz umiejętności przewodników i ich czworonogich partnerów. Miejscowi policjanci zaprezentowali, jak psy poszukują ukrytych w aucie narkotyków, rozbrajają agresywnego napastnika oraz pomagają w codziennej służbie.

Rodzinny festyn z okazji dnia dziecka był również okazją do sprawdzenia swoich umiejętności plastycznych w konkursie rysunkowym pn. „Z Policją i Strażą czuję się bezpiecznie”. Prace najmłodszych oceniali, artysta Józef Olszynka oraz nauczycielka PSP nr IV Pani Krystyna Kolasińska.

Policjanci i strażacy dziękują za tak liczny udział. Tłumy odwiedzających miejsce, w którym odbywała się impreza oraz każdy uśmiech dziecka były wielką nagrodą dla jego organizatorów.         


  • Światła uprzywilejowania na tle festynu
  • Transparent dot. festynu
  • Policjant na festynie prowadzi pokaz tresury
  • Festyn - scena - dzieci
  • Prace wykonane przez dzieci