Konkurs plastyczny - „100 lat Polskiej Policji oczami młodzieży” - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Konkurs plastyczny - „100 lat Polskiej Policji oczami młodzieży”

Data publikacji 27.05.2019

Funkcjonariusze z chojnickiego wydziału prewencji rozstrzygnęli konkurs plastyczny, ogłoszony wśród uczniów szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego. Konkurs ten ogłoszony był pod nazwą „100 lat Polskiej Policji w oczach młodzieży”, a jego celem było m.in. zachęcenie młodzieży do zainteresowania się historią Policji oraz upamiętnienie tego jubileuszu, który to przypada w lipcu tego roku.

Prace konkursowe wykonane były techniką dowolną. Uczniowie wykazali się ogromną twórczością, kreatywnością oraz wrażliwością, a także umiejętnościami plastycznymi. Konkursowicze w różnorodny sposób przedstawili swoje pomysły. Spośród zgłoszonych do konkursu prac plastycznych policjanci wybrali pięć najlepszych, które zostaną przesłane do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej, a ta wyłoni z tych prac najlepsze, za które zostaną przyznane miejsca I, II, III oraz dwa wyróżnienia.

 

Podczas oceny jury brało pod uwagę m.in. estetykę wykonania, kreatywność i pomysłowość wykonania, samodzielność i oryginalność pracy oraz zgodność pracy z tematem. Nagrody dla laureatów konkursu zostaną wręczone podczas uroczystości 100-klecia Polskiej Policji w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku 18 lipca 2019 roku, na którą finaliści zostaną zaproszeni.

  • Policjanci wybierają najlepszą pracę konkursową
  • Praca konkursowa
  • Praca konkursowa
  • Praca konkursowa
  • Praca konkursowa