Wiadomości

Wojewódzkie Zawody Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Data publikacji 22.05.2019

Wczoraj w Gdańsku odbyły się „Wojewódzkie Zawody Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”. W rywalizacji brali udział przedstawiciele komend miejskich i powiatowych województwa pomorskiego. Zawody wygrali funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, oni będą reprezentowali garnizon pomorski w „VII Ogólnopolskich Zawodach Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”.

W dniu 20 maja na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku odbyły się „Wojewódzkie Zawody Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”,   które jednocześnie są kwalifikacjami do  „VII  Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”, które zostały objęte patronatem Komendanta Głównego Policji. Do zawodów stanęli reprezentanci komend miejskich i powiatowych garnizonu pomorskiego oraz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku. Policyjni ratownicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną w czasie testu przygotowanego przez Szkołę Policji w Słupsku. W części praktycznej udzielali pomocy z użyciem defibrylatora AED osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia.

Poziom reprezentowany przez zawodników może świadczyć o właściwym wyszkoleniu i zaangażowania Pomorskich Policjantów w zakresie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

Po podsumowaniu wyników konkurencji Wojewódzkich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pomocy:

-I miejsce zajęli st. Sierż. Krzysztof Sowiński, sierż. Kamil Sowiński z KMP Gdynia,

-II miejsce sierż. szt. Magdalena Wicher, st. sierż. Damian Chamier-Gliszczyński z KPP Bytów

-III miejsce sierż. Oskar Czarnowski, post. Radosław Śmigielski z OPP w Gdańsku.

Puchary i nagrody rzeczowe w „Wojewódzkich Zawodach Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy” ufundowane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosława Rzymkowskiego wręczył Dowódca Oddziału Prewencji w Gdańsku insp. Piotr Sączawa.

St. sierż Krzysztof Sowiński, sierż. Kamil Sowiński będą reprezentowali garnizon pomorskiej Policji w dniach 30-31 maja w Szkole Policji w Słupsku, w czasie drugiego etapu „VII  Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy”

  • policjanci uczestniczący w zawodach
  • policjanci uczestniczący w zawodach
  • policjanci uczestniczący w zawodach
  • policjanci uczestniczący w zawodach