Zatrzymany złodziej rowerów - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany złodziej rowerów

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł perfumy w jednej z galerii handlowych. Mężczyzna trafił do policyjnego areszty po tym, jak się okazało, że ma na koncie wiele innych kradzieży, w tym kilkanaście rowerów. Sprawca usłyszał zarzuty oraz w ramach policyjnego dozoru będzie stawiał się w komisariacie. Mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy i teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

Dzielnicowi z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie o kradzieży w jednej z galerii handlowych. Policjanci pojechali na miejsce i zatrzymali ujętego przez ochronę sklepu mężczyznę, który dopuścił się kradzieży perfum. Funkcjonariusze sprawdzili 37-latka w policyjnej bazie danych i okazało się, że jest poszukiwany za inne przestępstwa. Mundurowi ustalili, że w ostatnich kilku miesiącach mężczyzna dopuścił się szeregu włamań oraz kradzieży na terenie Gdańska.

37-letni mieszkaniec Gdańska został przewieziony do policyjnego aresztu, usłyszał już zarzuty.  Odpowie teraz m.in. za kradzież 12 rowerów. Jego łupem padały również biżuteria, art. spożywcze oraz papierosy. Łączna suma strat to kilkanaście tys. zł. Sprawca działał w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci cały czas pracuję przy tej sprawie i sprawdzą m.in. gdzie trafiły ukradzione przedmioty oraz to czy mężczyzna ma na kącie inne kradzieże.

Za te przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.