Policjanci pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 20.05.2019

Bytowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej nr 21 pomiędzy Objezierzem a Kruszyną. Podczas wyprzedzania, na prostym odcinku drogi kierująca volkswagenem zjechała na pobocze i dachowała. Niestety kobieta zginała na miejscu, a pasażerka została przewieziona do szpitala. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj o godzinie 17.35 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 21 pomiędzy Objezierzem a Kruszyną w pobliżu Pomyska Wielkiego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

W zdarzeniu brały udział dwa samochody. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierująca volkswagenem chciała wyprzedzić jadący przed nią samochód. Kobieta najprawdopodobniej nie upewniła się, czy może bezpiecznie wykonać manewr i zderzyła się bocznie z mazdą, której kierowca już ją wyprzedzał, po czym straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i dachowała. Niestety 38–letnia mieszkanka powiatu człuchowskiego w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. 41–letnia pasażerka volkswagena została przewieziona do szpitala. Kierowcy oraz pasażerce mazdy nic się nie stało.

Mundurowi pracując na miejscu wypadku zabezpieczyli ślady zdarzenia. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną, pomiary oraz szkic miejsca zdarzenia. Na polecenie prokuratora ciało kierującej volkswagenem zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Do szczegółowych oględzin zostały zabezpieczone także pojazdy biorące udział w zdarzeniu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze

  • Policjant na miejscu wypadku drogowego
  • Policjant na miejscu wypadku drogowego