Wiadomości

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia – działania policjantów w sopockich klubach

Data publikacji 20.05.2019

Wysoka kara grzywny, konfiskata, a nawet sądowy zakaz sprzedaży alkoholu grozi właścicielom trzech lokali położonych w centrum Sopotu. Policjanci wstępnie ustalili, że sprzedawano tam alkohol bez wymaganych zezwoleń. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli ok. 800 butelek z napojami alkoholowymi, paragony i dokumentację.

W ubiegłym tygodniu sopoccy policjanci, po tym jak otrzymali informacje, że w lokalach znajdujących się w centrum Sopotu sprzedawany jest alkohol bez wymaganego zezwolenia, weszli do trzech klubów i skontrolowali je. W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze zabezpieczyli towar znajdujący się w lokalach i pomieszczeniach gospodarczych, przejmując łącznie ok. 800 butelek napojów alkoholowych różnych marek. Ponadto zabezpieczona została też dokumentacja i wydruki paragonów.

Teraz policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sopocie ustalają, jak długo handlowano alkoholem w tych klubach. Zabezpieczona przez funkcjonariuszy m.in. dokumentacja i paragony oraz zeznania świadków będą stanowiły dowody w prowadzonych postępowaniach.

Sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia to przestępstwo, za które grozi grzywna. W razie popełnienia tego czynu można orzec przepadek napojów alkoholowych i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.

  • Policjant w trakcie oględzin