Policjanci z Juraty wraz z kryminalnymi zatrzymali włamywacza - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci z Juraty wraz z kryminalnymi zatrzymali włamywacza

Data publikacji 17.05.2019

Dzięki wspólnej pracy puckich kryminalnych i policjantów z Juraty możliwe było zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem. 39-letni mężczyzna włamał się do lokalu gastronomicznego na terenie Helu i ukradł z niego pieniądze, alkohol, artykuły spożywcze oraz sprzęt AGD na łączną kwotę około 35 000zł. Mundurowi odzyskali skradzione rzeczy. Sprawca został przesłuchany i usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku maja br. policjanci z puckiej komendy otrzymali zgłoszenie o dwóch kradzieżach z włamaniem w okresie od 3 do 6 maja br. do jednego z lokali gastronomicznych na terenie Helu. Sprawca ukradł z restauracji pieniądze z kas fiskalnych, alkohol, artykuły spożywcze oraz sprzęt AGD. Właściciel wycenił straty na łączną kwotę około 35 000zł.

Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie funkcjonariusze z Juraty wraz z kryminalnymi z Pucka niezwłocznie podjęli działania w tej sprawie. Mundurowi ustalili dane osoby podejrzanej oraz miejsce zamieszkania. Po upływie niecałej doby od zgłoszenia policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzewanego o to włamanie. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania mieszkania zatrzymanego policjanci odzyskali skradzione rzeczy z lokalu gastronomicznego. Mężczyznę przesłuchano i przedstawiono mu dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • skradzione butelki alkoholu