Wiadomości

Areszt za groźby karalne i nie stosowanie się do postanowienia sądowego

Data publikacji 17.05.2019

Policjanci na polecenie sądu zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego, który nie stosował się do postanowienia sądowego i był podejrzewany o przestępstwa gróźb karalnych. Według ustaleń śledczych 66-letni mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których groził śmiercią rodzinie. Wczoraj zatrzymana osoba została doprowadzona przez mundurowych do sądu, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Wczoraj tczewscy policjanci na polecenie sądu zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który był podejrzewany o przestępstwa gróźb karalnych. Według policyjnych ustaleń  wynika, że zatrzymany mężczyzna od października zeszłego roku do 11 lutego br. miał wszczynać awantury domowe, podczas których groził domownikom śmiercią. W związku z wcześniejszymi zgłoszeniami tych przestępstw wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Jednak zatrzymany mężczyzna nie stosował się do tego postanowienia sądowego. Dlatego decyzją sądu funkcjonariusze zatrzymali 66-latka. 

Mundurowi zatrzymanego mężczyznę doprowadzili do sądu, gdzie został przesłuchany i usłyszał  zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym