Kryminalni zatrzymali złodziei cmentarnych - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Kryminalni zatrzymali złodziei cmentarnych

Data publikacji 15.05.2019

Kryminalni z Pucka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ograbili groby na jednym z cmentarzy komunalnych w gminie Puck. Sprawcy zakradali się na cmentarz i zdejmowali z nagrobków mosiężne krzyże oraz inne elementy miedziane, które następnie sprzedawali na złomowiskach. Zatrzymani przyznali się do zarzucanych czynów. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku maja br. dyżurny puckiej komendy otrzymał zgłoszenie, iż w okresie od 30 kwietnia do 6 maja br. zostało ograbione kilkanaście nagrobków na jednym z cmentarzy komunalnych w gminie Puck. Sprawcy zrywali z płyt nagrobkowych mosiężne krzyże oraz inne elementy miedziane, które następnie sprzedawali na złomowiskach. Zawiadamiający wycenili straty na kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Kryminalni pracując nad tą sprawą oraz analizując zdobyte informacje w ubiegły czwartek ustalili i zatrzymali na terenie Pucka dwóch mężczyzn w wieku 28 i 47 lat podejrzanych o ograbienie nagrobków. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania zatrzymanych zabezpieczyli krzyże i elementy miedziane, który były z kradzionych nagrobków.

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty ograbienia miejsc spoczynku zmarłych, do których się przyznali. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant pokazuje zabezpieczone miedziane krzyże