Pościg za złodziejem paliwa - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Pościg za złodziejem paliwa

Data publikacji 15.05.2019

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą samochodu podejrzewanego o kradzieże oleju napędowego ze stacji paliw. Mężczyzna nie zareagował na polecenia policjantów do zatrzymania do kontroli i uciekał przed mundurowymi. Kiedy stracił panowanie nad pojazdem uderzył w metalowy kontener na używaną odzież. Zarówno on jak i pasażer próbowali uciekać pieszo, lecz po chwili byli w rękach policjantów. Autem kierował 19–letni mieszkaniec powiatu kartuskiego. Został już przesłuchany. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

W poniedziałek bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży oleju napędowego na stacji paliw w Czarnej Dąbrówce. Mundurowi wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili, że kradzieży dokonał młody mężczyzna poruszający się bmw. Na samochodzie założone były skradzione tablice rejestracyjne. Okazało się również, że ten sam mężczyzna podejrzewany jest również o kradzież z przed kilku dni na stacji paliw w Bytowie oraz w powiecie kościerskim.

 

Mundurowi otrzymali także informację, że najprawdopodobniej poszukiwany przez nich samochód jedzie w kierunku Pomyska Wielkiego. Ta informacja potwierdziła się. Policjanci wydali kierowcy polecenia do zatrzymania do kontroli. Mężczyzna jednak zlekceważył je i omijając tarasujący mu drogę radiowóz zaczął uciekać. Stróże prawa poinformowali o sytuacji dyżurnego i ruszyli w pościg. Do działań skierowane zostały dodatkowe patrole.

 

Policjanci pościg prowadzili przez blisko 20 km. W Rokitach mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w metalowy kontener na używaną odzież. Zarówno kierowca jak i pasażer podjęli próbę pieszej ucieczki, lecz po chwili zostali zatrzymali. Obaj zostali przewiezieni do bytowskiej komendy, a samochód którym uciekali został odholowany na parking strzeżony. Policjanci znaleźli w nim, w plastikowych bańkach skradzione paliwo. 20 – letni pasażer został przesłuchany i zwolniony. 19 – letni kierowca noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów  przedstawili mu zarzuty dokonania kradzieży oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Policjanci zatrzymali mu także prawo jazdy. Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny.

 

Za kradzież oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego
  • Policjanci prowadzą zatrzymanego