Śmiertelny wypadek w Bojanie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Śmiertelny wypadek w Bojanie

Data publikacji 09.05.2019

Wczoraj w Bojanie doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Na miejscu pracowali policjanci z wejherowskiej drogówki, którzy ustalali okoliczności i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Kierowca samochodu osobowego zginął na miejscu. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą wyjaśniać szczegółowo przyczyny wypadku.

Wczoraj rano dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci ruchu drogowego wraz z technikiem kryminalistyki, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili oględziny oraz zajęli się ustalaniem okoliczności wypadku. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca samochodu osobowego prawdopodobnie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem dostawczym fiat.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierowcy fiata – by trzeźwy. Kierowca samochodu, mimo podjętej reanimacji zmarł.

Policjanci przypominają i apelują do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę, o kierowanie samochodem z prędkością dostosowaną nie tylko do obowiązujących przepisów ale także do warunków drogowych.

  • Uszkodzony pojazd, w tle pracujący policjanci
  • Policjanci pracują na miejscu wypadku, w tle uszkodzone samochody