Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Zatrzymany sprawca śmiertelnego wypadku

Data publikacji 08.05.2019

Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego w którym zginął 38-letni pasażer mercedesa sprintera. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj przed południem na drodze gruntowej prowadzącej do leśniczówki Wolność w gminie Chojnice. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący nie dostosował prędkości, nie zapanował nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. 23-letni kierujący będąc najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został już zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (7 maja br) około godziny 9:30 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie z informacją, że na drodze prowadzącej do Leśnictwa Wolność kierowca sprintera uderzył w słup energetyczny. Natychmiast na miejsce oficer skierował służby ratownicze oraz policjantów. Po dotarciu mundurowych na miejsce okazało się, że kierowca auta uciekł z miejsca zdarzenia. Poinformowano o tym dyżurnego, który przekazał rysopis mężczyzny drogą radiową do wszystkich patroli będących w służbie, które rozpoczęły poszukiwania.

Policjanci ruchu drogowego pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 23-letni mieszkaniec powiatu kościerskiego jadąc drogą gruntową na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości, nie zapanował nad prowadzonym pojazdem co spowodowało, że zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Wraz z nim jechał 38-letni mieszkaniec Czerska, którego pomimo podjętej reanimacji nie udało się uratować. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo śledcza. Technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku. Funkcjonariusze zabezpieczyli  mercedesa na parkingu strzeżonym.

Cały czas trwały poszukiwania kierowcy. Dzięki podjętym działaniom przez policjantów z czerskiego komisariatu zatrzymano 23-letniego sprawcę śmiertelnego wypadku oraz mężczyznę, który pomagał kierowcy w zacieraniu śladów przestępstwa. Policjanci przebadali kierującego na zawartość alkoholu, który wykazał po zatrzymaniu niespełna pół promila w wydychanym powietrzu. Została również zabezpieczona jego krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków.

W najbliższych godzinach śledczy przedstawią zarzuty zatrzymanym mężczyznom. Policjanci poprzez prokuraturę wystąpią również z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 23-latka oraz dozoru wobec jego kolegi. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a za pomaganie sprawcy w zacieraniu śladów przestępstwa do lat 5.

  • policjant wykonuje oględziny na miejscu wypadku
  • policjant wykonuje oględziny na miejscu wypadku
  • policjant wykonuje oględziny na miejscu wypadku
  • policjant wykonuje oględziny na miejscu wypadku
  • policjant wykonuje oględziny na miejscu wypadku
  • policjant wykonuje oględziny na miejscu wypadku