Wiadomości

„Jednośladem bezpiecznie do celu”- policjanci zabezpieczali 1 Majowy Rodzinny Rajd Rowerowy

Data publikacji 06.05.2019

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zabezpieczali peleton, który ruszył z chojnickiego Starego Rynku pod przewodnictwem policjanta naszej jednostki, miłośnika rowerów – aspiranta sztabowego Dariusza Piekarskiego, który poprowadził 1 Majowy Rodzinny Rajd Rowerowy - zorganizowany również z okazji otwarcia nowej ścieżki rowerowej łączącej Pawłowo z Silnem.

Policjanci przed rozpoczęciem rajdu w ramach prowadzonej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” udzielili uczestnikom najważniejszych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach rowerami, aby wszyscy bezpiecznie dotarli do mety. Funkcjonariusze podczas przejazdu grupy rowerowej zabezpieczali skrzyżowania, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom tego sympatycznego przedsięwzięcia.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach pełnią aktywną służbę na rzecz mieszkańców trzech gmin na terenie powiatu. Policjanci angażują się nie tylko w codzienną służbę patrolową, ale też we wszelkie zabezpieczenia, w tym również imprez sportowych i plenerowych w ramach prowadzonych akcji m.in. takimi jak „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

W miniony weekend policjanci z Chojnic zabezpieczali rajd rowerowy zorganizowany przez Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru- „Cyklista” oraz Urząd Gminy, na którym honorowy patronat objął wiceburmistrz miasta Adam Kopczyński, który rozdał uczestnikom biało czerwone flagi, a policjanci w celu zapewnienia bezpieczeństwa rowerzystom rozdali kamizeli i opaski odblaskowe.

Po przeprowadzonej wstępnej lekcji dotyczącej zasad poruszania się rowerem po drogach i ścieżkach rowerowych pierwsza grupa około 50 osób pod bacznym okiem chojnickich policjantów z ruchu drogowego ruszyli w kierunku Pawłowa, gdzie oczekiwała na nich kolejna grupa miłośników rajdów rowerowych w liczbie około 100 osób. Po otwarciu  nowo otwartej ścieżki  przez Wójta Gminy Chojnice wszyscy cykliści ruszyli  w kierunku Silna.

Policjanci podczas całej imprezy zabezpieczali przejazd rowerzystów wspólnie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na dokładne zabezpieczenie wszystkich skrzyżowań, znajdujących się na trasie przejazdu, aby bezpiecznie przeprowadzić ten biało-czerwony peleton. W tym czasie występowały chwilowe utrudnienia w ruchu. Przedsięwzięcie było okazją do promowania szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Na zakończenie rajdu Wójt Gminy Chojnice oraz przedstawiciel Chojnickiego Towarzystwa Miłośników Roweru -„Cyklista” złożyli  najserdeczniejsze podziękowania dla wszystkich policjantów, którzy zabezpieczali przejazd rowerzystów, a także ciepłe słowa powędrowały do Burmistrza Miasta Chojnice, który udekorował przepięknie biało-czerwonymi flagami rowery, a także do przedstawicieli lokalnych mediów za promowanie tak wielkiego przedsięwzięcia z udziałem niechronionych uczestników ruchu.

  • Rowerzysta, w tle kolejni rowerzyści jadą w peletonie
  • Policjant kieruje ruchem
  • Policjant a w tle ludzie