Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego

Data publikacji 30.04.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem pieszego i osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło wczoraj późnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 222 w miejscowości Wolental. Potrącony 11-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pracujący na miejscu policjanci wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu przebiegu tego zdarzenia.

29 kwietnia br. policjanci, którzy interweniowali w sprawie zniszczenia mienia, zostali poinformowani przez postronne osoby o wypadku drogowym z udziałem dziecka. Do zdarzenia doszło około godziny 17.20 w miejscowości Wolental na drodze wojewódzkiej 222, w pobliżu miejsca interwencji. Mundurowi natychmiast udali się w ten rejon, gdzie wspólnie z innymi obecnymi na miejscu osobami zaczęli reanimować leżącego na jezdni chłopca. Policjanci poinformowali o wypadku swojego dyżurnego, który skierował w ten rejon technika kryminalistyki oraz funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej.

 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu śledczych, kierowca poruszający się w kierunku Starogardu Gdańskiego volkswagenem, potrącił chłopca, który wszedł na jezdnie bezpośrednio przed jadące auto. 11-letni mieszkaniec gminy Skórcz został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Wiadomo już, że 50-letni kierowca volkswagena był trzeźwy. Pracujący na miejscu funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione ślady, które pomogą w wyjaśnieniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

 

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie przy dojeżdżaniu do oznakowanych zakrętów, skrzyżowań i przejść dla pieszych. Mundurowi ostrzegają także pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy wkraczaniu i poruszaniu się po jezdni. Dla naszego bezpieczeństwa pamiętajmy również o używaniu elementów odblaskowych, szczególnie w tym okresie, gdy widoczność na drodze jest znacznie ograniczona.

 

  • Policjant podczas oględzin samochodu
  • Policjant stojący przy samochodzie
  • Policjant przy samochodzie
  • Policjant przy samochodzie