Wiadomości

Laureaci konkursów profilaktycznych Małych Form Teatralnych i Krótkich Form Filmowych wyłonieni

Data publikacji 26.04.2019

W ostatnią środę (24 kwietnia br.) w sali widowiskowej Klubu 3 Flotylli im. komandora Bolesława Romanowskiego odbyła się uroczysta gala finałowa konkursów organizowanych przez gdyńskich policjantów tj. XIX edycji konkursu Małych Form Teatralnych i IX edycji konkursu Krótkich Form Filmowych.

W ostatnią środę odbyła się gala finałowa 19 edycji konkursu Małych Form Teatralnych pod hasłem "Nasza młodość bez alkoholu, narkotyków i przemocy, czyli najprawdziwsza prawda w satyrze - jak się uczymy, jak się bawimy" oraz 9 edycji konkursu Krótkich Form Filmowych pn. "Cisza na planie". Konkursy organizowane są co roku przez policjantów z gdyńskiej komendy. Głównym celem imprez jest propagowanie zdrowego trybu życia, wolnego od zagrożeń związanych z zażywaniem szkodliwych środków i stosowaniem agresji wobec rówieśników jak również rozpowszechnianie informacji dotyczących cyberprzestępczości oraz poszanowania praw autorskich.

Tegoroczny konkursu Małych Form Teatralnych wygrali przedstawiciele IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni występujący w spektaklu „Winna”. Drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 44 w Gdyni z przedstawieniem pt: „Angelus”. Na trzecim miejscu podium stanęli uczniowie Młodzieżowego Domu Kultury przedstawiający spektakl „Królowa Śnieżka – historia prawdziwa”. Wyróżnienie jury otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdyni za przedstawienie „Słów kilka o tolerancji”. Nagrodę specjalną dla najlepszego aktora konkursu Małych Form Teatralnych otrzymała Monika Bieszke.

Najlepszą produkcją filmową IX edycji konkursu Krótkich Form Filmowych w kategorii 15-20 lat okazał się film pt.: „Lustrzane odbicie”, którego twórcami byli uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Drugie miejsce zajął film uczniów X Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni pt.: „Na pozór”, a trzecie miejsce uczniowie IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni za film pt.: „Glimmer”. Wyróżnienie jury otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdyni za film pt.: „Cyberprzemoc”. Nagrodę dla najlepszego aktora konkursu Krótkich Form Filmowych w kategorii 15-20 lat otrzymał Adrian Radosz Almazan.

W kategorii do 15 lat pierwsze miejsce IX edycji konkursu Krótkich Form Filmowych zajął film pt.: „Oni są wśród nas”, którego twórcami byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 43 w Gdyni. Na drugim miejscu podium stanęli uczniowie Gimnazjum Katolickiego z filmem pt.: „Nicotine Addiction”. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 w Gdyni za film pt.: „Prezentacja”. Wyróżnienie jury otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdyni za film pt.: „Uzależnienie – szkodliwość nałogów”. Nagrodę dla najlepszego aktora konkursu Krótkich Form Filmowych w kategorii do 15 lat otrzymał Jakub Marczak.

W plebiscycie internautów zwyciężył film uczniów IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni pt. „Glimmer”. Autorom najlepszych spektakli i filmów serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznych edycjach konkursów Małych Form Teatralnych i Krótkich Form Filmowych.

  • Statuetka
  • Wręczanie nagród
  • Policjant - lektor - zapowiada
  • Wręczanie nagród