Wiadomości

FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU „POLICJANT SŁUŻBY KRYMINALNEJ 2019”/WRĘCZENIE NAGRÓD ZA KONKURS „100 LAT POLICJI”

Data publikacji 25.04.2019

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom V edycji wojewódzkich eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku.” Eliminacje, które były sprawdzeniem wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych policjantów, odbyły się w kwietniu br., a finał ogólnopolski przeprowadzony zostanie w Szkole Policji w Pile w czerwcu br. Wręczono także nagrody laureatom konkursu "100 lat Policji" oraz wyróżnienia przyznane przez Komendanta Głównego Policji.

25 kwietnia w auli komendy wojewódzkiej w Gdańsku Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski wręczył nagrody najlepszym funkcjonariuszom służby kryminalnej , którzy wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną podczas eliminacji wojewódzkich  Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku.”

Konkurs zorganizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku i współorganizowany ze Szkołą Policji w Słupsku odbył się w kwietniu br. i przebiegał w następujących konkurencjach:
1) najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy garnizonu pomorskiego,
2) najlepszy policjant operacyjno-rozpoznawczy garnizonu pomorskiego,
3) najlepszy technik kryminalistyczny garnizonu pomorskiego,
4) najlepszy policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą garnizonu pomorskiego.

W trakcie eliminacji została wyłoniona również najlepsza drużyna służby kryminalnej garnizonu pomorskiego. W klasyfikacji drużynowej najwyżej ocenione zostały reprezentacje: Komendy Powiatowej Policji w Bytowie (I miejsce), Komendy Miejskiej Policji w Słupsku (II miejsce) oraz Komendy Miejskiej Policji w Gdyni (III miejsce).

W finale Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2019 roku”, który odbędzie się w Szkole Policji w Pile w czerwcu br.  Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku reprezentowała będzie drużyna z KPP w Bytowie.

Do gratulacji złożonych laureatom dołączyła także obecna na uroczystości Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku mł.insp. Dorota Przypolska.

Podczas uroczystości komendant wojewódzki wręczył także nagrody laureatom konkursu ogłoszonego z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. 9 kwietnia wyłoniliśmy finalistów wojewódzkich, którzy będą reprezentować woj. pomorskie na Ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” organizowanym przez Komendę Główną Policji.

Konkurs jest jednym z elementów działań promocyjno-edukacyjnych Policji w ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej przypadającej w 2019 r.

Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej przez uczestnictwo w wydarzeniach o charakterze artystycznym.

Konkurs przeznaczony był dla amatorów i przewidywał cztery kategorie konkursowe:

 • sceniczną,
 • literacką,
 • audiowizualną,
 • plastyczną.

W finale ogólnopolskim wezmą udział finaliści etapów wojewódzkich, a zwycięzcy konkursu finałowego zaproszeni będę na centralne obchody Święta Policji, które odbędą się w Warszawie, gdzie zostaną wręczone im nagrody.

W województwie pomorskim laureatami zostali i nagrody odebrali:

Kategoria – konkurs literacki

Tytuł pracy: „Niebieska Glina (dla Kaszy)”

Gatunek artystyczny: wiersz

Autor: asp.sztab. Jarosław Juchniewicz

Kategoria – konkurs audiowizualny

Tytuł pracy: „Skok do przeszłości”

Gatunek artystyczny: film

Autor: praca zbiorowa – grupa „raz, dwa, trzy” Dominika Czaja, Hanna Dułak, Paulina Janowska, Kacper Dułak

Kategoria – konkurs plastyczny

Tytuł pracy: „6. Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie upamiętniający 100-lecie Policji”

Gatunek artystyczny: graficzny – medal okolicznościowy

Autor: praca zbiorowa – podinsp. Lidia Bentkowska, Stanisław Majkowski

Nie wyłoniono finalisty w kategorii – konkurs sceniczny ponieważ w tej kategorii wpłynęła tylko jedna praca, a zgodnie z regulaminem konkursu, warunkiem rozstrzygnięcia danej kategorii konkursowej na poziomie eliminacji było zgłoszenie/przesłanie co najmniej trzech prac. Trzymamy kciuki za finał ogólnopolski, którego organizatorem jest Komenda Główna Policji.

Podczas uroczystości 5 policjantów odebrało nagrody motywacyjne przyznane za zaangażowanie w realizację zadań dochodzeniowo-śledczych, które doprowadziły do zlikwidowania dziupli samochodowej i likwidacji plantacji narkotykowych. Nagrody przyznane przez Komendanta Głównego Policji wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Jarosław Rzymkowski.

 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk
 • uroczystość w kwp gdańsk