Czuwają, aby było bezpiecznie - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Czuwają, aby było bezpiecznie

Data publikacji 25.04.2019

Święta dopiero co się skończyły, a przed nami majówka. Wielu z nas spędza ten czas poza domem. Sopoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z komendy wojewódzkiej czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i turystów wypoczywających w mieście. Wśród mundurowych są dzielnicowi, którzy każdego dnia mają kontakt ze społeczeństwem i kontrolują swoje rejony służbowe. W ostatnim czasie dzielnicowi spotkali się z działkowiczami, z którymi rozmawiali o zagrożeniach związanych z kradzieżami i włamaniami do altanek. Podczas spotkań z pracownikami sklepów i restauracji poruszyli oni tematykę kieszonkowców i pozostawionych bez opieki rzeczy.

Sopoccy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy prewencji z komendy wojewódzkiej każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców i wszystkich osób wypoczywających w Sopocie. Wśród nich są dzielnicowi. Dzielnicowi to policjanci, którzy utrzymują bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną w swoim rejonie służbowym. Rozpoznają oni potrzeby i oczekiwania mieszkańców w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

 

Sopoccy dzielnicowi na bieżąco kontrolują swój rejon służbowy oraz spotykają się z mieszkańcami i turystami. W ostatnim czasie dzielnicowi odwiedzili działkowiczów przebywających na terenie ogródków działkowych przy ul. Reja. Policjantka podczas tego spotkania rozmawiała o zagrożeniach związanych z kradzieżami i włamaniami do altanek oraz niszczeniem altanek przez inne osoby. Podczas spotkania z pracownikami sklepów i restauracji dzielnicowi przybliżyli tematykę kradzieży kieszonkowych oraz pozostawionych rzeczy przez inne osoby. Sopoccy dzielnicowi spotkali się także z pracownikami ochrony. Funkcjonariusze wyjaśnili, czym jest ujęcie obywatelskie oraz przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa w przypadku pozostawionych bez opieki bagaży.

 

Podczas spotkań dzielnicowi informują także o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Za pomocą Mapy zagrożeń można na bieżąco informować Policję o zagrożeniach występujących w danym rejonie. Dzięki aplikacji „Moja Komenda” każdy z nas może odnaleźć najbliższą jednostkę Policji, sprawdzić jak nazywa się nasz dzielnicowy, uzyskać pełne dane teleadresowe i połączyć się z nim jednym kliknięciem, jak też wysłać wiadomość e-mail. Pamiętajmy jednak, że w przypadku potrzeby wezwania pilnej interwencji należy korzystać wyłącznie z numeru alarmowego 112.

  • Policjant w trakcie patrolu
  • Policjant w trakcie patrolu