Policjanci zabezpieczyli narkotyki w mieszkaniu 31-latka - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli narkotyki w mieszkaniu 31-latka

Data publikacji 23.04.2019

Dzięki pracy policjantów z wydziału narkotykowego kościerskiej jednostki na rynek nie trafią kolejne narkotyki. Policjanci zabezpieczyli tym razem na terenie Kościerzyny blisko pół kilograma narkotyków i zatrzymali do tej sprawy 31-latka, którego doprowadzili do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilość środków psychotropowych. Mężczyzna decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie zdobyli informację o tym, że w jednym z mieszkań w Kościerzynie przebywa mężczyzna mający związek z przestępczością narkotykową. Podczas przeszukania mieszkania 31-latka, kryminalni zabezpieczyli blisko 270 gramów marihuany i 200 gramów amfetaminy. Mężczyzna przechowywał narkotyki w reklamówce ukrytej w szafie w jednym z pokoi. Zabezpieczone środki zostały poddane analizie przez biegłego.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi i w piątek został doprowadzony przez policjantów do prokuratury, w której usłyszał zarzut posiadania znacznych ilość środków psychotropowych.

 

W tej chwili policjanci ustalają źródło pochodzenia środków. Decyzją sądu wobec mężczyzny został zastosowany 3- miesięczny tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant prowadzi zatrzymanego