Schował się przed policjantami za koparką - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Schował się przed policjantami za koparką

Data publikacji 23.04.2019

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali 26–latka, który podejrzewany jest o szereg kradzieży, posługiwanie się nie swoją karta płatniczą i jazdę autem pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna usłyszał łącznie 14 zarzutów. Został zatrzymany przez policjantów, jak uciekał kradzionym rowerem i schował się za kołami koparki. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Mundurowi z Pruszcza Gdańskiego (18 kwietnia br.) przyjęli zawiadomienie od mieszkańca powiatu gdańskiego, że ukradziono mu  rower stojący za domem. Dyżurny, policjantom nadał komunikat dokładnie opisując skradziony rower. Chwilę później funkcjonariusze patrolujący rejon zauważyli mężczyznę jadącego na podobnym rowerze. Mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać. Następnie wjechał na teren budowy, porzucił rower i ukrył się. Policjanci przeszukujący teren znaleźli 26-latka leżącego za kołami koparki. Mundurowi zatrzymali mężczyznę. Odzyskany rower mundurowi oddali właścicielowi. 

 

Policjanci ustalili, że mężczyzna wcześniej dokonał kilku kradzieży, m.in. rowerów, portfela, biżuterii. Wielokrotnie posłużył się nie swoją karta płatniczą i jechał autem pomimo cofniętych uprawnień. W wyniku pracy śledczych zatrzymany 26-latek otrzymał łącznie 14 zarzutów.

Mężczyzna otrzymał dozór policyjny. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.  

  • Policjanci prowadzą zatrzymanego