Policjanci zbierali nakrętki dla Nikodema - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Policjanci zbierali nakrętki dla Nikodema

Data publikacji 23.04.2019

Policjanci oraz pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zaangażowali się w pomoc choremu chłopcu z powiatu wejherowskiego. Wspólna inicjatywa zbierania plastikowych nakrętek trwała od początku roku. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą 11-letniemu chłopcu w walce z chorobą i jego rehabilitacją.

Dużą ilość plastikowych nakrętek zebrali policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Akcja zbierania nakrętek trwała od początku bieżącego roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Pod koniec tygodnia przed Wielkanocą kilka worków zebranych nakrętek zostało przekazanych mamie 11-letniego chłopca oraz jego bratu.

 

Chłopiec od urodzenia choruje na nieuleczalną chorobę mukowiscydozę i wymaga ciągłej rehabilitacji. Podczas przekazania nakrętek mama Nikodema oraz jego młodszy brat Maciek mogli bliżej się przyjrzeć pracy policjantów, zwiedzili policyjne cele, mogli wsiąść do policyjnego radiowozu oraz zapoznać z pracą dyżurnego komendy. Przekazane nakrętki trafią teraz do recyclingu, a pieniądze uzyskane za nie pomogą chłopcu w walce z chorobą.

 

Policjanci zachęcają wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać w wyznaczonym miejscu. Cel jest bowiem szczytny- zdrowie dzieci, które potrzebują pomocy i wsparcia w walce z chorobami.

  • Policjantka przekazuje worki z nakrętkami mamie Nikodema
  • Policjantki pokazują dziecku radiowóz
  • Policjantki pokazują dziecku radiowóz