Udzielił narkotyki swojemu koledze - zarzuty dla dwóch sprawców - Wiadomości - Policja Pomorska

Wiadomości

Udzielił narkotyki swojemu koledze - zarzuty dla dwóch sprawców

Data publikacji 19.04.2019

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku zatrzymali na terenie Sopotu kolejne osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie narkotyków. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 24 i 28 lat. Funkcjonariusze ustalili, że 28-letni sprawca udzielił swojemu młodszemu koledze marihuanę, którą policjanci znaleźli przy nim i zabezpieczyli. Sprawcy usłyszeli już zarzuty za popełnione przestępstwa. Za posiadanie narkotyków oraz udzielanie ich innej osobie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniąc służbę na terenie Sopotu w wyniku prowadzonych działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie narkotyków. Do zatrzymania doszło w godzinach porannych w centrum miasta. Zatrzymani to mieszkańcy Gdańska i Sopotu w wieku 24 i 28 lat. W wyniku przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy 28-latku narkotyki w postaci marihuany, którą zabezpieczyli do dalszych badań fizyko-chemicznych. Policjanci ustalili też, że 24-latek dostał te narkotyki od swojego starszego kolegi.

Zatrzymani sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Na podstawie zebranych dowodów, w tym opinii biegłego, policjanci przedstawili 24-letniemu gdańszczaninowi zarzut posiadania suszu konopi. Jego 28-letni znajomy usłyszał zarzut udzielenia innej osobie narkotyków.

Podejrzany 28-latek w przeszłości był notowany m.in. za uszkodzenie ciała i mienia oraz paserstwo. 24-latek był notowany za narkotyki. Za posiadanie narkotyków oraz udzielanie ich innej osobie grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Policjant i zatrzymany
  • Policjant w trakcie spisywania protokołu, na pierwszym planie zatrzymany